Imádod az igényes honlapokat? Számtalan terved van már a saját honlapoddal kapcsolatban, de fogalmad sincs hogyan valósítsd meg? Szeretnél a vállalkozásod számára egy olyan weboldalt, ami színvonalasan mutatja be a szolgáltatásokat, de a büdzséd nem engedi, hogy több százezer forintot adj ki egy webfejlesztő vagy webdesigner számára?
Ha imádsz kreatív projektekkel foglalkozni és érdeklnek a webes grafikák, az online reklámok világa, akkor ez az online webdesigner tanfolyam ideális választás számodra! Minden szükséges információt megtanulhatsz, hogy te is azonnal belevágj az egyedi website-ok tervezésébe.
Hogyan épül fel az online webdesign tanfolyam?
1. Modul – Webgrafika
- Színelmélet
- Tipográfiai alapismeretek
- Bevezetés az Adobe Photoshop használatába
- Teszt
2. Modul – Webtechnológiák
- Domain-név és tárhely
- Szolgáltatók és csomagjaik
- Statikus és dinamikus oldalak
- A webböngésző
- Áttekintés: kijelölőnyelvek (HTML, XML, CSS)
- Teszt
3. Modul – Webdesign
- HTML
- CSS
- Wordpress
- Teszt
4. Modul – UX – User Experience, UI – User Interface
- User Experience UX
- Tervezési alapelvek
- Tervezési alapelvek II.
- Tervezési folyamatok
- Felhasználói felület kialakítása
- UX tervezési ötletek
5. Modul – SEO – Keresőoptimalizálás
- Mi is az a keresőoptimalizálás?
- Hogyan működik a Google?
- Hogyan találnak rá a Google botok az oldaladra?
- Általános kifejezések, amiket érdemes tudnod
- És akkor most mit is jelent pontosan a keresőoptimalizálás (SEO)?
- SEO alapok
6. Modul – Adobe XD a gyakorlatban
- Adobe XD alapok, eszközök
- Webdesign készítés I.
- Webdesign készítés II.
- Webdesgin készítés III.
7. Modul – Adobe Illustrator a gyakorlatban
- Mire használjuk az Adobe Illustratort?
- Bézier-görbe
- Vektorgrafikus vagy pixeles a tartalom?
- Menüsor
- Menüsor bemutatása
- Vezérlő pult, eszköztár, állapotsor, panelmelző
- Eszközök használata a gyakorlatban
- Képernyő módok
- Görbekezelés
- Panelek
- Szöveg panelcsoport
- Illustrator a gyakorlatban
8. Modul – Bónusz – Hogyan legyek szabadúszó?
- Mi is az a “freelancerkedés”?
- Szabadúszó vagy ügynökség?
- Előnyök és hátrányok
- Mennyit kereshetsz szabadúszóként?
- Digitális nomád jelentése
9. Modul – Bónusz – Hogyan vágj bele?
- Mérd fel a kompetenciáidat!
- Első lépések
- Milyen eszközökre lehet szükséged?
- Adókötelesség és számlázás
- Top 5 tipp a sikeres profilhoz
10. Modul – Bónusz – Munkakeresés szabadúszóként
- Milyen freelancer oldalak léteznek?
- Freelancer
- Upwork
- Fiverr
- Peopleperhour
- Guru
- Kisebb oldalak
Mit csinál pontosan egy webdesigner?
A webdesigner egy összetett, több területet felölelő szakma. De mit csinál pontosan egy webdesigner? Milyen projekteken dolgozik és hogyan?
A webdesigner elsősorban weboldalakat tervez úgy, hogy a honlap illeszkedjen egy adott cég arculatához. Szorosan együttműködik a megrendelőkkel, figyelembe veszi a kérésieket és a cég profilját. Emellett tervezhet reklámokat, bannereket, szponzorált felületeket az online marketing kampányok támogatása céljából és egyéb grafikai elemek megtervezése is a feladata lehet.
Webdesign területek
Mik azok a szakmák, amiket a webdesign folyamat érinthet? Milyen szakmai tudásra lesz szükséged, ha te is webdesigner leszel?
Íme a legfőbb területek, amik nélkül a webdesign teljes folyamata nem tud létrejönni!
Grafika
A grafikai tervezés elengedhetetlen része a webdesign folyamatának. Egy jó weboldalt apró, személyre szabott design elemek díszítenek és ezek létrehozása kreativitást, jó kézügyességet és némi érzéket is igényel.
Kiválóan kell, hogy érts az Adobe Photoshop és az Adobe Illustrator használatához, mivel gyakran fogod őket használni a munkád során. Alternatív opcióként a tervezéshez pedig a Figma is jó választás lehet.
Fejlesztés
Webdesignerként a HTML és CSS fogalma a szakmád fontos része lesz. A HTML és CSS egy keretrendszer, amit weboldalak építéséhez használnak. Ezek segítségével lehet kialakítani egy egyedi weboldal struktúrát és a weboldal stílusjegyeit.
Sok esetben sablonból dolgozik egy webdesigner, és a kódokat csak minimálisan változtatja. Igaz, hogy nem webfejlesztőként fogsz tanulni ha jelentkezel erre a képzésre, de az alapok itt is szükségesek. Ne aggódj, ezeket elsajátíthatod a képzés során, vagy ha mélyebben is érdekel a téma, külön is megismerkedhetsz a webfejlesztés technikai részleteivel.
UI, UX design
Az UI (azaz user interface) arra fókuszál, hogy a weboldalt látogató emberek milyen oldalakra tudnak átlépni és mi történik a böngészés során. Az UX (user experience) célja pedig az, hogy az emberek könnyen tudjanak navigálni a weboldalon és megtalálják azt, amit keresnek.
Az UI és UX design tökéletesítésére külön szakembereket is alkalmaznak, de ha rendelkezel az alapokkal, szinte profi weboldalakat készíthetsz mások bevonása nélkül is. Ez a webdesigner tanfolyam anyaga kitér az UI és UX területére, így azonnal belekóstolhatsz és gyakorlati tudást szerezhetsz!
Miért van szükség webdesignerekre?
A weboldal készítés ma már nem akkora kihívás, mint korábban. Szinte bárki tud honlapokat készíteni az online elérhető sablonok által. Tehát akkor miért akkora a kereslet mégis a webdesignerekre? A webdesigner szakma többet jelent annál, hogy néhány képet és szöveget összeillesztünk egy oldalon.
Sablonos oldalak vs. webdesigner által tervezett honlap
Hiába tud bárki felépíteni egy ingyenes, sablonos weboldalt - attól még az nem lesz profi. A sablonos weblap szerkesztés nem teszi lehetővé például a HTML, CSS és más kódok módosítását és ezáltal sokkal limitáltabb lehetőségeket kínál.
Webdesignerként egyedi, jól konvertáló, reszponzív oldalakat tudsz csinálni, amire az összes olyan vállalkozásnak szüksége van, akik hitelesen szeretnék magukat prezentálni és valós sikereket akarnak elérni.
Milyen egy jó weboldal?
A weboldal tervezés és honlap készítés tehát egy több területet lefedő, rengeteg kreativitást igénylő folyamat. A képzés során megtudhatod, hogy mitől lesz profi egy weboldal és mikre kell odafigyelned a design és a kivitelezés során.
Íme egy kis ízelítő a webdesign összetett menetéről és a kiemelkedő weboldalak tulajdonságairól.
Egyedi
A személyre (illetve márkára) szabott weboldalak mindig kiemelkednek a sablonos verziók közül. A design rendkívül fontos, így a helyesen megválasztott betűtípus, színek, képek és formák is.
A HTML, CSS beállítások által, kicsi változtatással kreatív, egyedi és izgalmas weboldalakat hozhatsz létre.
UX, UI
A design akkor jó, ha annak funkciója van és megkönnyíti a felhasználók dolgát a böngészés során. Az UX és UI design rendkívül fontos eleme a weboldalak tervezésének.
Egy jól működő honlap tervezése során mindenképpen hangsúlyt kell fektetni az felhasználói élményre és a weboldal logikus felépítésére, hiszen a honlapok elsődleges célja az, hogy böngésszék őket és értéket adjanak a látogatóknak.
Reszponzív
A reszponzív weboldalakat úgy tervezik és hozzák létre, hogy böngészése ugyanolyan élményt biztosítson a különféle eszközökön. Teljesen máshogy néz ki egy website a laptopon, mint tableten, vagy telefonon.
Ehhez például szuper eszköz a Bootstrap, ami egy CSS keretrendszer és segítségével letisztult, könnyen követhető és felhasználóbarát weboldalakat lehet tervezni az összes eszközre és platformra.
Optimalizált (SEO)
Online marketing nélkül nincs üzlet. Akkora a versengés az online térben, hogy a sikerek eléréséhez elengedhetetlen a marketing - legyen az fizetett, vagy organikus. Az organikus marketing támogatására tökéletes az SEO, ami a keresőmotorok optimalizálásának folyamatát jelenti. De hogy jön ez a websiteok tervezéséhez? A weboldal felépítése, az oldalak struktúrája és a képek, szövegek optimalizálása mind ennek a része.
Ezen a képzésen beleláthatsz az SEO alapjaiba, hogy azokat értsd és a gyakorlatban is alkalmazni tudd. Ha pedig szeretnéd mélyebben is megtanulni, neked ajánljuk a SEO szakértő online tanfolyamot is.
Koherens
Egy jó weboldal úgy funkcionál az online térben, mint egy fizikai üzlet kirakata. Megállítja az arra járókat, prezentálja a márkát és bemutatja, hogy mire számíthat az, aki betér a boltba. Pontosan ezért nagyon fontos, hogy a honlap kövesse az arculat részleteit: jelenjen meg a logó, a márka által használt színek, a tónus és a hangulat is.
Milyen készségek szükségesek?
A szakmai tudás, tehát a grafikai ismeretek, a kódolás, a felhasználó élmény és a SEO mellett ezekre a a soft készségekre lesz szükséged, ha webdesignerként szeretnél karriert építeni.
Ha úgy érzed, hogy nem rendelkezel mindegyikkel, akkor se keseredj el! Ezek olyan skillek, amik tanulhatók és fejleszthetők és a képzés során is bővítheted ismereteidet ezeket illetően.
Kommunikáció
Akár ügyfelekkel, vagy csapattársakkal kell kapcsolatba lépned, fontos hogy érthetően, tisztán, nyíltan tudj kommunikálni. Ez a jó kapcsolatok és a hatékony munkavégzés alapja, szóval garantáltan szükséged lesz rá!
Problémamegoldás
A munkafolyamatok során felmerülhetnek kisebb, vagy nagyobb problémák és megoldandó feladatok. Tudnod kell kezelni az ügyfél elégedetlenségét, vagy a technikai fennakadásokat, hiszen bármikor ütközhetsz olyan dologba, amiről korábban még nem is hallottál.
Ezek kezeléséhez türelem, higgadtság, rugalmasság és egy jó adag kreativitás is kell.
Kreativitás
Klisé, vagy nem: a weboldalak tervezése és készítése rengeteg kreativitást igényel. Nem csak a színek kiválasztása, a logó elhelyezése, vagy a menü felépítése során van szükség a kreatívitásra, de akkor is, amikor valami egészen újat szeretnél létrehozni.
Ha elakadsz, inspirálódj az internetről, vizsgálj meg más oldalakat és kérdezz azoktól, akik jártasak a szakmában. Néha pedig csak annyi szükséges, hogy egy pillanatra megállj, hátra lépj kettőt és kívülállóként vizsgáld meg a helyzetet.
Nyitottság
A siker egyik lényeges eleme, hogy légy nyitott - megoldásokra, emberekre és a világban zajló dolgokra. Igyekezz szakmai kapcsolatokat építeni, mert sosem tudhatod, milyen izgalmas projektben lehet részed azáltal, hogy szakmabeliekkel kapcsolódsz a közösségi médián. Hasonlóan, igyekezz mindig frissíteni a tudásod, hogy a megrendelőid (feltéve, ha ügyfelekkel szeretnél dolgozni) mindig elégedettek legyenek a munkáddal.
A kíváncsiság és a nyitottság mindig előrébb visz majd, mint a ragaszkodás a régi, biztonságos, kényelmes megoldásokhoz.
Munkamorál és kitartás
Ahogy az a legtöbb szakmánál van, webdesignerként is keményen kell dolgoznod ahhoz, hogy felfelé lépkedj a ranglétrán és egyre nagyobb tapasztalta tegyél szert. Ez nem azt jelenti, hogy fel sem állhatsz a számítógép elől, sokkal inkább azt, hogy jól kell beosztanod az idődet és az energiáidat.
Kiből lehet webdesigner?
Bárkiből lehet webdesigner, aki nyitott a technika és a tervezés világára. Ez a tananyag a 0-ról vezet be téged a webdesign lépéseibe, így teljesen kezdőként is jó helyen jársz.
Ha szívesen dolgozol a laptopodon, nem zavar, hogy ülőmunkát kell végezned és a csapatmunka feltölt, inspirál, akkor élvezni fogod ezt a szakmát. Ha kreatív vagy, egyéni elképzeléseid vannak, könnyen dolgozol önállóan és élvezed a változatos feladatokat, garantáltan itt a helyed.
Vállalkozók vagy alkalmazottak szakmája?
Milyen formában dolgozol szívesen? Érdekel a szabadúszás és a saját vállalkozás, esetleg ügynökség indítása, vagy inkább alkalmazottként helyezkednél el?
A jó hír az, hogy webdesignerként mindkettőt megtapasztalhatod!
Szabadúszó
Az a leggyakoribb, hogy a webdesignerek vállalkozók lesznek, hiszen ez a munka ideális arra, hogy akár digitális nomádként dolgozz. Nem vagy helyhez kötve, csupán a számítógépedre és stabil internetre van szükséged ahhoz, hogy dolgozz. Tudsz emailben, Zoomon, Slack-en, vagy bármilyen projektmenedzsment platformon keresztül kommunikálni az ügyfelekkel, hiszen a fizikális kontaktus nem feltétele az együttműködésnek.
Alkalmazott
Ha az elején inkább alkalmazottként dolgoznál, azt is megteheted: tapasztalatot szerezhetsz, hogy beleláss a folyamatokba és fejlődni tudsz, hogy felkészülj az egyéni munkavállalásra!
Ma már a legtöbb cég nyitott a home officera, így akár otthonról is dolgozhatsz, miközben fix projekteken dolgozol, és havi fix fizetést kapsz.
Ügynökség
Ha megfelelő szakmai háttérrel és elegendő tapasztalattal rendelkezel, akár a saját ügynökség elindításán is elgondolkozhatsz. Csapatot építhetsz magad köré, és még profibb szintre emelheted a szolgáltatásaidat, illetve bővítheted azok listáját.
A webdesigner állás előnyei
Egy webdesigner számára rengeteg lehetőség érhető el, ha valódi karriert szeretne építeni. Természetesen, semmi nem történik egyik napról a másikra: a sikeres karrier építéséhez keményen meg kell dolgozni. De mire számíthatsz a fizetések terén, ha ezt a szakmát választod?
Jól kombinálható
Akár egy saját vállalkozást vezetsz, akár már szabadúszóként dolgozol, a webdesigner szakma garantáltan jó kiegészítést jelent.
Megtervezheted, elkészítheted és könnyedén karban tarthatod a saját weboldaladat, amivel sok pénzt spórolhatsz - kifejezetten, ha kezdő vállalkozó vagy. Ha pedig már most is ügyfeleid vannak, könnyedén bővítheted a szolgáltatásaid listáját. A webdesign jól kombinálható a grafikus, webfejlesztő, UX és UI design, vagy a vizuális arculattervezés területeivel.
Nemzetközi lehetőségek
A szakma egyik legnagyobb előnye, hogy egyáltalán nem vagy helyhez kötve. Bárhol, bármilyen cégnél (vagy cégnek, ha szabadúszó leszel) dolgozhatsz és egyszerre akár több projektben is részt vehetsz.
Ez a képzés lehetőséget ad arra, hogy akár külföldön is vállalj munkát, hiszen 3 nyelvű certifikátot kapsz a sikeres vizsgát követően.
Webdesigner fizetések
Kezdő alkalmazottként 300 - 400 000 Forintos havi fizetésre számíthatsz, ami szépen növekedhet ha tapasztaltabb vagy. Ha szabadúszó vagy, saját magad szabhatod az áraidat és a projekt nagyságától, típusától függően árazhatsz. Így a határ a csillagos ég: rajtad áll, hogy mennyit dolgozol és milyen ügyfelekkel.
A webdesign tanfolyam célja
Készen állsz, hogy belevágj és új szakmát tanulj? A webdesigner online tanfolyam célja, hogy olyan szakembereket képezzünk, akik tisztában vannak a weboldal tervezés folyamatával és azoknak lépéseit a gyakorlatban is alkalmazni tudják.
Webdesigner tanfolyam online - Miért válassz minket?
Ha olyan képzés érdekel, ahol a saját időbeosztásod szerint, szakképzett oktatóktól tanulhatsz az otthonod kényelméből és rögtön alkalmazható tudást szerezhetsz, akkor ez a tanfolyam neked való!
Egyéni tempó
A tanfolyamot online tudod elvégezni, és bármikor becsatlakozhatsz, így teljesen személyre szabottan tanulhatsz. Lehet, hogy munka mellett tanulnál, így akár 6 hónap is lehet, mire az összes modul végére érsz. De az is elképzelhető, hogy intenzíven tanulnál - mi ennek sem állunk az útjába!
A képzés elvégzéséhez csak a számítógéped és stabil internetkapcsolat szükséges, így bárhonnan becsatakozhatsz.
Gyakorlati tudás
Ha gyakorlati tudást szeretnél, ez a legjobb webdesigner tanfolyam számodra. A képzés során nem csak az elméleti anyagot fogod elsajátítani, de arra készítünk fel, hogy a tanultakat egyből érvényesíteni tudd a gyakorlatban is.
Hiszünk abban, hogy úgy lehet a legjobban tanulni, ha az ember nem csak hallgatja a tananyagot és beszél egy adott témáról, de a valóságban csinálja is - kifejezetten a kreatív tanfolyamok során. Így megismerheted a saját képességeidet, felismerheted, hogy mi megy nehezebben és hogy mihez van a legnagyobb érzéked.
Profi oktatók
A képzésen olyan szakembertől tanulhatsz, aki hiteles és átfogó tudással rendelkezik és rengeteg tapasztalatot gyűjtött már a weboldal tervezés és készítés területén. Az óra során valós példákon keresztül ismerheted meg a szakma részleteit és minden olyan információt elsajátíthatsz, ami szükséges a sikeres karrier építéséhez.
Kiknek ajánljuk a tanfolyamot?
-
Azoknak, akiket vonz egy kreatív, izgalmas és sokszínű karrier
-
Azoknak, akiket érdekel a weboldalak tervezése és a honlap készítés
-
Azoknak, akik jó esztétikai érzékkel rendelkeznek és ezt kihasználva szeretnének vállalkozás indításába fogni
-
Azoknak, akik már grafikai képzettség mellett szeretnének specializálódni, bővíteni tudásukat és szolgáltatásaikat
-
Azoknak, akik saját maguknak szeretnének weboldalt készíteni és ehhez egy átfogó, online képzést keresnek
Online webdesigner tanfolyam - Legyél te is profi weboldal tervező!
A weboldalak évek óta részei a mindennapi életnek és a fontosságuk garantáltan nem fog csökkeni, így egy piacképes szakmát szerezhetsz, ha elvégzed ezt a webdesigner tanfolyamot.
Kedvet kaptál és úgy érzed, hogy készen állsz megtanulni a webdesigner szakma alapjait? Vágj bele még ma!