A tanfolyamunk jelenleg nem elérhető. Annak érdekében, hogy tudjunk értesíteni a tanfolyam indulásával kapcsolatban kérjük, hogy kattints az alábbi linkre.
Hogyan legyek szabadúszó - Most megtudhatod!
Ez a kurzus a freelancerek mozgalmas világába nyújt betekintést. Ugyan a munkaerőpiacon egyre többen választják a szabadúszó életformát, mégis sokak számára továbbra is rejtélyes, már - már misztikus dolognak tűnik. A szabadúszó általában csak egy rövidebb vagy hosszabb projekt erejéig része az adott cégnek. A freelancer külsős vállalkozó aki “bedolgozik” és többnyire távmunkában végzi el a feladatait a cég számára. Ez természetesen sokkal nagyobb szabadságot biztosít a szakemberek számára, hiszen lényegében csak az számít, hogy az adott munka időben el legyen végezve. Klasszikus szabadúszó munkának számít a fotós, videós, grafikus, újságíró. Ma már azonban kiszélesedett ezen foglalkozások köre, hiszen nem csak a szellemi munkát végzők, hanem séfek, cukrászok, fitnesz edzők is lehetnek freelancerek.
Kíváncsi vagy belőled hogyan válhat szabadúszó? Tarts velünk!
Szabadon szárnyalni
A freelancer életmód nem 21. század találmány, hiszen az újságírók többsége már a 20. században is így dolgozott, leginkább. Később a reklámszakmában előszeretettel alkalmazták ezt a formát, kreatív szakemberek, szövegírók és fotósok is csak egy - egy projekt erejéig dolgoztak be.
Természetesen, mint az élet más területein, itt is az internet berobbanása hozta a legnagyobb változást. Gomba módra szaporodtak el a freelancerek, marketingesek, tartalomgyártók, vagy akár influencerek.
Ne legyenek illúzióink, a freelancerkedés nem csak munka: ez egy választott életmód. A legtöbb huszonéves nem véletlenül vág bele, hiszen nem szeretnének a 8 - 4-ig tartó mókuskerékben éveket tölteni, a saját lábukon akarnak megállni.Bármennyire is csábító: nem való mindenkinek.
Legfontosabb az önismeret
Az Instagramot görgetve mi sem lehet csábítóbb, mint egy laptoppal bejárni a világot, a tengerpart mellől koktélozva, vagy egy norvég kunyhóból dolgozni, a kandalló előtt. Mielőtt ezen felbuzdulva rohannál kiváltani a vállalkozói igazolványt jobb ha tudod: a szabadúszó élete sem napfény és csillogás. A legtöbben otthonról dolgoznak, napi 8 - 10 - 12 órát. Aki a digitális nomád életformát választja, az magáról gondoskodik. Magának fizeti a járulékokat, a költségeket, sőt: nincs fizetett szabadsága és táppénze sem.
Ha ezeket előre tisztázod magadban, akkor kisebb meglepetések érnek majd a jövőben. Teremtsd elő a megfelelő feltételeket, online és offline egyaránt, így könnyebb dolgod lesz.
Home office - Otthon, édes otthon
Mivel sokat fogsz otthon dolgozni, ezért nem árt, ha megteremted az ehhez szükséges feltételeket. Íme két dolog, amivel érdemes kezdened.
- Legyen hatékony időbeosztásod - A home office nagyon csábító. Akkor kelsz, amikor akarsz, akár pizsamában, köntösben is végigdolgozhatod az egész napot. Ettől a legtöbben óva intenek, így mi is. Találj ki magadnak egy tartható napirendet, amiben úgy érzed hatékonyan tudsz dolgozni és tartsd magad hozzá. Legyenek fix pontok a napodban, és ne engedd magad szétcsúszni.
- A megfelelő munkaállomás kialakítása legalább olyan fontos, mint a produktivitás. Egy kényelmes szék és asztal beszerzését meghálálja majd a hátad és gerinced. Igyekezz rajta rendet tartani, és átlátható tenni. Lehetőleg ne a hálószobából, vagy a kanapéról dolgozz, amennyiben nem muszáj.
Előnyök és hátrányok
Azt már tisztán látható, hogy a szabadúszó életmód kitartást, önfegyelmet és kreativitást igényel. Ennek az életformának is megvannak a maga előnyei és hátrányai.
Az előnyök közé tartozik, hogy te magad szabod meg, hogy kivel, mikor és mennyit szeretnél dolgozni. Nem minden esetben szükséges a napi riportálás, sokszor havi lebontásban kapod a feladatokat. Mivel nem egy fix ügyfélnek dolgozol, ezért az ügyfélszerzés folyamatos feladat, sokaknak ez okozza a legnagyobb kihívásokat.
Ma már nagyon sok hazai és nemzetközi projektbe be tudsz csatlakozni az olyan oldalakon, mint az Upwork vagy Fiverr.
Mi a helyzet a bérekkel?
Mivel szabadúszó vagy, így a legritkább esetben van fix havi béred. A jó hír, hogy te szabod mikor és mennyiért dolgozol. Van amikor órabér alapján kapod a fizetésed, máskor pedig projekt alapon. A kreatív szakmákban az órabér 5 - 6 dollár körül mozog, ha magasabb a szakmai tapasztalatod, akkor ennél csak többet kereshetsz.
Kinek való a szabadúszás?
A szabadúszás tehát nem való mindenkinek. Szükséged van némi kurázsira, akaratra, kitartásra és kreativitásra. Nincs arra recept, hogy kinek való a freelancer életforma, ezt mindenkinek magának kell megtalálnia. Azonban, ha egyszer úgy érzed sikeres vagy, és kézben tartod a dolgokat, akkor garantáltan csak így tudod majd elképzelni az életedet.
Miről szól a Hogyan legyek szabadúszó tanfolyam?
A tanfolyam során bemutatjuk a szabadúszó életmódot, megtudod, hogy kinek ajánljuk és hogyan tudsz belefogni. Áttekintjük a hazai és nemzetközi oldalakat, megnézzük hogyan tudsz ügyfeleket keresni. Elkészítünk egy hatékony Upwork profilt, és végigvesszük a legfontosabb tudnivalókat, azt is megtudod melyek a legkeresettebb szakmák.
Kiknek ajánljuk a tanfolyamot?
- Azoknak, akik szeretnének szabadúszóvá válni.
- Karrierváltás előtt állóknak.
- Akik még nem ismerik az Upwork és a Fiverr világát.
Hasonló tanfolyam
A tanfolyam moduljai
- MODUL – Hogyan legyek szabadúszó?
Mi is az a “freelancerkedés”?
b. Szabadúszó vagy ügynökség?
c. Előnyök és hátrányok
d. Mennyit kereshetsz szabadúszóként?
e. Digitális nomád jelentése
f. Teszt - MODUL – Hogyan vágj bele?
Mérd fel a kompetenciáidat!
b. Első lépések
c. Milyen eszközökre lehet szükséged?
d. Adókötelesség és számlázás
e. Top 5 tipp a sikeres profilhoz
f. Teszt - MODUL – Munkakeresés szabadúszóként
Milyen freelancer oldalak léteznek?
b. Freelancer
c. Upwork
d. Fiverr
e. Peopleperhour
f. Guru
g. Kisebb oldalak - MODUL – Upwork-ről bővebben
Upwork kisokos
b. Órabéres vagy fix projekt?
c. Tippek a sikeres jelentkezéshez - MODUL – Legkeresettebb szakmák
Kreatív író
b. Webdesigner
c. Programozó/Fejlesztő
d. Virtuális asszisztens
e. SEO szakértő
f. Online marketing menedzser
g. Táplálkozási tanácsadó
h. Videóvágó
i. Coach
j. Projektmenedzser - MODUL – Időgazdálkodás home office-ban szabadúszóknak
Bevezetés
b. Priorizálás
c. Az Eisenhower mátrix
d. A Pomodoro technika
e. Getting Things Done (GTD)
f. A Pareto-analízis
g. 168 óra
h. Do It Tomorrow
i. Eat the Frog - MODUL – Hasznos eszközök egyénileg vagy csapatban dolgozóknak
Bevezetés
b. Projektmenedzsment – Trello
c. Projektmenedzsment – nTask
d. Projektmenedzsment – Asana
e. Időgazdálkodás -Toggle
f. Jegyzetkészítés